Premis Image NAACP 2020: Vegeu la llista completa dels guanyadors de TV

black-ish When They See Us Greenleaf ABC; Netflix; PROPIA

La 51a anual Premis d'imatge NAACP es van celebrar dissabte 22 de febrer i es van retransmetre en directe a BET, fent honor a les persones de colors de les arts, així com a individus o grups que promouen la justícia social a través dels seus esforços creatius.

Amb una àmplia gamma de mitjans, la cerimònia de lliurament dels premis va incloure una forta llista de candidats a la televisió per als quals es van produir grans victòries negre-ish així com espectacles PROPIS Greenleaf i Queen Sugar. Netflix Quan ens veuen També va obtenir una mica d’amor al ring del guanyador. A continuació, vegeu la llista completa dels guanyadors de la televisió sobre comèdia, drama, sèries limitades, notícies i molt més.



Sèrie de comèdia excepcional

Ballers
negre-ish - GUANYADOR
Benvolguts blancs
adulta
El Barri

Destacat actor en una sèrie de comèdia

Anthony Anderson (negre-ish) - GUANYADOR
Cedric l’animador (El Barri)
Don Cheadle (Dilluns negre)
Dwayne Johnson (Ballers)
Tracy Morgan (L’última O.G.)



Actriu destacada en una sèrie de comèdia

Jill Scott (First Wives Club)
Logan Browning (Benvolguts blancs)
Tiffany Haddish (L’última O.G.)
Tracee Ellis Ross (negre-ish) - GUANYADOR
Yara Shahidi (adulta)

Actor secundari destacat en una sèrie de comèdia

Andre Braugher (Brooklyn Nine-Nine)
Deon Cole (negre-ish) - GUANYADOR
Laurence Fisburne (negre-ish)
Equips de Terry (Brooklyn Nine-Nine)
Tituss Burgess (Kimmy Schmidt irrompible)

Destacada actriu secundària en una sèrie de comèdia

Halle Bailey (adulta)
Loretta Devine (Reunió familiar)
Marsai Martin (negre-ish) - GUANYADOR
Regina Hall (Dilluns negre)
Tichina Arnold (El Barri)

Oustanding Drama Series

Padrí de Harlem
Greenleaf - GUANYADOR
Queen Sugar
El Chi
Watchmen

Destacat actor en una sèrie dramàtica

Billy Porter (Posem)
Forest Whitaker (Padrí de Harlem)
Kofi Siriboe (Queen Sugar)
Omari Hardwick (Potència) - GUANYADOR
Sterling K. Brown (Som nosaltres)

Actriu destacada en una sèrie de dramatúrgia

Angela Bassett (9-1-1) - GUANYADOR
Regina King (Watchmen)
Rutina Wesley (Queen Sugar)
Simone Missick (COM)All Rise)
Viola Davis (Com es pot alliberar amb l'assassinat)

Actor secundari destacat en una sèrie de dramatúrgia

Delroy Lindo (La Bona Lluita)
Giancarlo Esposito (Padrí de Harlem)
Harold Perrineau (Arpes) - GUANYADOR
Nigél Thatch (Padrí de Harlem)
Wendell Pierce (Tom Ryan de Jack Clancy)

Actriu secundària destacada en una sèrie de dramatúrgia

Llibrero CCH (NCIS: Nova Orleans)
Lynn Whitfield (Greenleaf) - GUANYADOR
Lyric Ross (Som nosaltres)
Susan Kelechi Watson (Som nosaltres)
Tina Lifford (Queen Sugar)

Exclusiva pel·lícula de televisió, sèries limitades o especials dramàtics

Fill americà
Sent Mary Jane
Fill natiu
Detectiu veritable
Quan ens veuen - GUANYADOR

Destacat actor en una pel·lícula de televisió, sèries limitades o especials dramàtics

Caleel Harris (Quan ens veuen)
Ethan Henry Herisse (Quan ens veuen)
Idris Elba (Luter)
Jharrel Jerome (Quan ens veuen) - GUANYADOR
Mahershala Ali (Detectiu veritable)

Actriu destacada en una pel·lícula de televisió, sèries limitades o especials dramàtics

Aunjanue Ellis (Quan ens veuen)
Gabrielle Union (Sent Mary Jane)
Kerry Washington (Fill americà)
Niecy Nash (Quan ens veuen) - GUANYADOR
Octavia Spencer (Digues la veritat)

Notícies / informació destacades (Sèries o especials)

PUSHOUT: La criminalització de les nenes negres a les escoles
Sobreviure a R. Kelly
The Breakfast Club
La història de Déu amb Morgan Freeman
Unsung - GUANYADOR

Sèrie de converses excepcionals

Taula vermella - GUANYADOR
The Daily Show amb Trevor Noah
El Real
La botiga: ininterrompuda
The Tamron Hall Show

Programa de realitat destacada, concurs de realitats o espectacles de jocs

Iyanla: arreglar la meva vida
Batalla de Sincronització de Llavis
Ritme + Flux - GUANYADOR
Millor diumenge
La veu

Varietat excepcional (sèrie o especial)

Black Girls Rock 2019
Dave Chappelle: Sticks & Stones
Homecoming: Una pel·lícula de Beyoncé - GUANYADOR
Dissabte nit en directe
Wanda Sykes: No és normal

Programa infantil excel·lent

Doc McStuffins
Reunió familiar - GUANYADOR
La guia de Kevin Hart sobre història negra
Els venjadors de Marvel: Quest de la Pantera Negra
Motown Magic

Excel·lent actuació d’una joventut

Caleel Harris (Quan ens veuen)
Lonnie Chavis (Som nosaltres)
Lyric Ross (Som nosaltres)
Marsai Martin (negre-ish) - GUANYADOR
Milers marrons (negre-ish)

Amfitrió destacat en una xerrada o notícies / informació (sèries o especials)

Angela Rye (Jove dotat i trencat: un ajuntament millor)
Jada Pinkett Smith (Taula vermella) - GUANYADOR
Lester Holt (Notícies nocturnes de NBC)
Trevor Noah (La Mostra Diària)
Whoppi Goldberg, Joy Behar, Sunny Hostin, Meghan McCain, Abby Hunstman i Ana Navarro (La vista)

Amfitrió destacat en una competició de realitat o realitat, espectacle de jocs o varietat (sèrie o especial)

Iyanla Vanzant (Iyanla: arreglar la meva vida)
LL Cool J (Batalla de Sincronització de Llavis)
Regina Hall (Premis BET 2019)
Steve Harvey (Fam de famosos) - GUANYADOR
Wayne Brady (Fem un tracte)

Excel·lent actuació de convidats en sèries de comèdia o dramatúrgia

Blair Underwood (Estimats blancs)
David Alan Grier (Queen Sugar)
Kelly Rowland (American Soul) - GUANYADOR
MAJOR (Estrella)
Sanaa Lathan (L’afer)